Boogie Mama feat. Witek „Smokey” Bielski w Kato Blues Faces

Boogie Mama feat. Witek „Smokey” Bielski w Kato Blues Faces

14 czerwca, 2025
Boogie Mama, czyli Natalia Abłamowicz – voc, Dominik Abłamowicz – piano, to muzyczne małżeństwo. Grają stare pianistyczno-wokalne odmiany bluesa, tj. barrelhouse, early jazz, wczesne boogie woogie, z elementami rhytm’n’bluesa. Są założycielami zespołu Blues Junkers, który został uznany najlepszym polskim zespołem bluesowym 2018 i 2021 roku (2. miejsce w roku 2019). Natalia Abłamowicz została wybrana najlepszą polską wokalistką bluesową 2017 roku (2. miejsce w latach 2018 i 2019).
Występy Boogie Mama to z jednej strony wehikuł czasu, gdyż często występują bez żadnego nagłośnienia, wykorzystując jedynie brzmienie akustycznego pianina oraz naturalne „niewzmocnione” brzmienie głosu Natalii „Boogie Mamy” Abłamowicz. W taki sposób wykonywano bluesa w latach 20-tych i 30-tych, czyli w czasach, kiedy nie używano jeszcze wzmacniaczy, mikrofonów oraz nagłośnienia. Z drugiej strony, z racji, że Boogie Mama to prywatnie małżeństwo, ich występy mają często bardzo nieformalny, niemalże intymny charakter. Publiczność uzyskuje w ten sposób „dostęp” do rozmaitych aspektów ich małżeńskiej relacji. Czasem są one zabawne, czasem nieco mniej… wszystko zależy od okoliczności, atmosfery, nastroju.
W 2024 roku ukazała się ich pierwsza płyta „Marriage Stories”, duet wystąpił na dużej scenie Rawy Blues.
Wyjątkowo będzie im towarzyszył Witek „Smokey” Bielski – pianista, wokalista, giatarzysta, cudowne dzieko polskiego bluesa, lider zespołów The Blue Drags i Smokey and the Slim Cats.
Szczegóły
Start:
czerwiec, 14 2025 - 18.00PM
Miejsce
KATO Blues FACES
Telefon
Email:
Inne wydarzenia