Kolejny muzyczny HIT w KATO Blues FACES!
Grzegorz Kapołka Trio to formacja grająca fusion bluesa, bluesa nowoczesnego, elektrycznego ale sięgającą również do korzeni tego gatunku.
Pierwsza płyta Tria BLUE BLUES została uznana przez czasopismo Muzyk za najlepszą polską płytę bluesową jaka kiedykolwiek się ukazała w naszym kraju. Muzyka Tria to synteza różnych gatunków, gdzie blues stanowi trzon stylistyczny, ale zespół łączy bluesa z rockiem, jazzem, czasem country. Płyty Tria zostały mocno docenione w różnych ankietach i rankingach, zdobywając wielokrotnie tytuły płyt roku, czy nominację do nagrody Fryderykaw kategorii Album Roku-Blues.
Pierwsza płyta Tria BLUE BLUES została uznana przez czasopismo Muzyk za najlepszą polską płytę bluesową jaka kiedykolwiek się ukazała w naszym kraju. Muzyka Tria to synteza różnych gatunków, gdzie blues stanowi trzon stylistyczny, ale zespół łączy bluesa z rockiem, jazzem, czasem country. Płyty Tria zostały mocno docenione w różnych ankietach i rankingach, zdobywając wielokrotnie tytuły płyt roku, czy nominację do nagrody Fryderykaw kategorii Album Roku-Blues.
Grzegorz Kapołka, śląski gitarzysta bluesowy, jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Członek Akademii Fonograficznej. Prezes Stowarzyszenia Gitara i Blues. Wielokrotny zwycięzca w kategorii – Najlepszy polski gitarzysta bluesowy w 2001, 2014, 2016, 2019, 2020 i w 2024 roku! Należy do grona najlepszych gitarzystów w Polsce.
Grzegorz ma swoim koncie ma 10 płyt autorskich studyjnych, 2 koncertowe oraz ponad 60 krążków, na których udzielał się jako muzyk sesyjny.
Pierwsza płyta Tria z 1999 roku „Blue Blues” została uznana przez prestiżowe czasopismo „Muzyk” za „najlepszą polską płytę bluesową jaka kiedykolwiek się ukazała”.
W rankingu „Gitarowy Top” (2002) Grzegorz został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce, natomiast płyta „Blue Blues II” zajęła 1 miejsce w kategorii „Najlepsza płyta gitarowa Blues”. Płyta Tria ” Blue Blues 3 ” otrzymała nominację do prestiżowej nagrody „Fryderyk” w kategorii „Najlepszy album roku – Blues”.
Zapowiada się piękny wieczór w KATO Blues Faces! Zapraszamy! Wstęp wolny!








