The Süns to power-trio ze Śląska. Gwalbert, Maksymilian i Wojtek, gdy razem grają, to są jak kameleon. Ich autorska muzyka to kalejdoskop brzmień przywołujących echa brytyjskiego bluesa lat sześćdziesiątych, krautrocka, amerykańskiej psychodelii lata miłości i początków heavy-rocka lat siedemdziesiątych.
Lider zespołu – Gwalbert chwycił za gitarę będąc po uszy zakochanym w tęsknych brzmieniach wczesnego Fleetwood Mac, Cream, Free, Pretty Things i Savoy Brown, stąd w brzmieniu The Süns zawsze będzie bluesowy fundament. 
Ich debiutancki album „O miastach i uczuciach” zebrał bardzo pochlebne recenzje w magazynach „Twój Blues”, „Teraz Rock” i „Lizard”. Krytycy docenili osobiste teksty Gwalberta i rasowe, bardzo autentyczne brzmienie.
Ich koncert w KATO Blues FACES będzie także uroczystą premierą ich drugiej płyty „Sunsets”
To będzie piękny lipcowy wieczór w Katowicach










